O nas

Firma Takapol z miłości do natury i tradycji

Firma Takapol jest polską, rodzinną firmą z pasją do polskiej kuchni i tradycji. Działamy na rynku od roku 1993. Naszą głównym obszarem działalności jest produkcja, sprzedaż oraz dystrybucja naturalnych zakwasów na barszcze w Krakowie. Produkty Takapol łączą w sobie naturalne składy bez konserwantów, tradycyjne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz staranny dobór najlepszej jakości składników od polskich rolników i dostawców.

Buraki Barszcz Czerwony Zakwas Takapol

Nasza miłość do barszczy z tradycją rodzinną

Nasze zamiłowanie do barszczy narodziło się wiele lat temu i jest związane rodzinną tradycją – barszcz był jedną z najczęściej przygotowywanych zup w naszej rodzinie. W czasach naszych dziadków nie istniały jednak gotowe zakwasy – zaczyn należało przygotować samodzielnie i dopiero na jego bazie ugotować zupę. Zakwas powstawał w wielkim, glinianym garnku i był odstawiany na kilka dni do zakiszenia. Gotową zupę podawano nie tylko na obiad, ale często także na śniadanie, obowiązkowo z własnoręcznie wypiekanym, pachnącym chlebem.

Naturalne zakwasy na barszcze dla smaku z dzieciństwa

O wszystkim tym Takapol pamięta do dziś tworząc receptury swoich naturalnych zakwasów na barszcze. Powstają one w celu ułatwienia przygotowywania domowych zup, które dzięki gotowym zaczynom zyskują znakomity, tradycyjny smak i aromat pozwalające na chwilę przenieść się do czasów dzieciństwa. Dostępne w Krakowie i okolicznych miejscowościach produkty Takapol pozwalają w prosty, szybki oraz pełny sukcesu sposób przygotowywać tradycyjne polskie zupy, które doskonale sprawdzą podawane zarówno na co dzień, jak i od święta.

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub oferty współpracy?

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z naszymi produktami lub ewentualną współpracą. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz więcej informacji lub masz jakiekolwiek wątpliwości. Nasz zespół z przyjemnością Ci pomoże i udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Jesteśmy dostępni przez telefon, e-mail oraz formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej. Czekamy na Twoją wiadomość!