Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa TAKAPOL w Krakowie istnieje na rynku od roku 1993. Jest tradycyjną firmą rodzinną. Specjalizuje się w produkcji, sprzedaży oraz dystrybucji zakwasów na barszcze.

Zakwasy na barszcze – rodzinna tradycja

Produkcja barszczu w naszej rodzinie trwa od lat 40-tych. Wtedy to we wsi pod Tarnowem nasza prababka Zofia gotowała na co dzień barszcz dla piątki swoich dzieci.

Zakwas na barszcz był przygotowywany w wielkim glinianym garnku i odstawiany na piec do zakiszenia. Barszcz niejednokrotnie był podawany zarówno na obiad jak i na śniadanie. Najczęściej ze świeżo wypiekanym przez mamę chlebem. Zapach ten unosił się w całym domu przez wiele lat.

Wytwórnia barszczy

 

Obraz ten został w pamięci założyciela firmy na długie lata, a on sam przekazał recepturę kolejnemu pokoleniu. Po wielu latach zamiłowania do tego rodzaju zupy postanowił on otworzyć produkcję zakwasów na barszcz Takapol w Krakowie tak, aby móc dzielić się smaczną recepturą z innymi.

Obecnie firma zajmuje się produkcją i sprzedażą zakwasu buraczanego (na barszcz czerwony), zakwasu na bazie mąki pszennej i żytniej (na barszcz biały oraz żurek).

Zdobądź naturalne zakwasy na barszcze do swojego sklepu

Zarówno zakwasy na barszcze jak i żurek sprzedawane są w butelkach szklanych i plastikowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do spróbowania wytworów firmy Takapol. Nasze zakwasy na barszcz znajdziesz w sklepach osiedlowych i miejscach ze zdrową żywnością na terenie całego Krakowa.

 

 

Sprawdź propozycje firmy Takapol: